Historia OSP Woszczyce w latach 2007 – 2012

Dodano przez w kategorii Nowości dnia 04-05-2012

W 2007 roku jednostka obchodziła stulecie istnienia. Z tej okazji otrzymała sztandar, który został poświęcony w kościele parafialnym, a 1 września odbyły się uroczyste obchody stulecia. W ostatnich latach jednostka systematycznie pozyskuje sprzęt, nowych druhów oraz uczestniczy w szkoleniach oraz zawodach sportowo pożarniczych z bardzo dobrymi wynikami. W maju 2009 został przeprowadzony nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, czego efektem są dwie drużyny: chłopięca i dziewczęca. Młodzi druhowie trenują na obiekcie OSP, biorą udział w obozach szkoleniowych a także z powodzeniem uczestniczą w zawodach sportowo-pożarniczych.

W sierpniu 2010 rozpoczęła się budowa nowej świetlicy przy remizie OSP Woszczyce. Świetlica, którą dzisiaj widzimy w pełnej krasie, stoi na miejscu dawnego, trzeciego garażu. Prace zaczęły się od rozbiórki, a następnie stworzenia nowych fundamentów. Od wiosny 2011 roku ruszyły roboty murowe, zadaszenie oraz wykończenie wnętrz. Generalnym wykonawcą była firma Faro, inwestorem Urząd Miasta Orzesze, a gospodarzem świetlicy jest OSP Woszczyce.. Wykonawca przekazał budynek inwestorowi 11 września 2011, a Powiatowy Nadzór Budowlany odebrał obiekt w styczniu 2012 roku.

Sala ma 81 metrów kw. i jest przeznaczona na przyjęcie 48 osób. Posiada 2 łazienki przystosowane do osób niepełnosprawnych, aneks kuchenny, magazynek i kotłownię z centralnym ogrzewaniem na opał stały.