Meldunek i rozkaz dowódcy na zawodach strażackich OSP

Dodano przez w kategorii Ogólne dnia 13-09-2013

Na zawodach każdej rangi (miejskie, powiatowe) dowódca melduje sędziemu głównemu gotowość sekcji oraz wydaje rozkaz swojej drużynie, opisując zadanie bojowe, które mają wykonać. Rozkaz do sekcji jest zaczerpnięty z regulaminu: http://www.zosprp.pl/files/regulaminy/reg_zaw_sport_poz2011.pdf

Dowódca melduje gotowość sędziemu:

Panie <stanowisko, najczęściej Kapitanie>, dowódca sekcji OSP Woszczyce druh <imię i nazwisko dowódcy> melduje gotowość do wykonania ćwiczenia.

Rozkaz do sekcji:

Stanowisko wodne przy zbiorniku, rozdzielacz na wysokości dwóch odcinków W-75, linie gaśnicze z dwóch odcinków W-52, rota I obrócenie lub złamanie tarczy, rota II przewrócenie pachołków, na linię startu w tył rozejść się.